O firmie

WRZOSEL jest firmą powstałą i działającą nieprzerwanie od początku 1988 roku.

Specjalnością firmy są:

  • automatyka napędu elektrycznego, tj. projektowanie, produkcja, usługi i serwis urządzeń energoelektronicznych służących do płynnej regulacji obrotów silników elektrycznych prądu stałego i przemiennego oraz miękkich rozruchów i zatrzymań napędów z silnikami klatkowymi,
  • automatyka przemysłowa z wykorzystaniem sterowników programowalnych, w tym sterowanie procesami produkcyjnymi, modernizacja maszyn wielonapędowych, rejestracja danych i wizualizacja,
  • projektowanie, wykonanie i instalacja rozdzielnic nn.,
  • wykonawstwo prac zasilania energetycznego, prac kablowych i instalacji oświetleniowej.

Kadrę firmy stanowią doświadczeni pracownicy stale podlegający dokształcaniu.

Tradycyjnym i podstawowym rynkiem odbiorczym jest przemysł cukrowniczy. We wszystkich cukrowniach działających w Polsce pracują urządzenia i instalacje elektryczne naszej produkcji.
Produkowane w firmie WRZOSEL urządzenia napędowe i automatyki pracują także w wielu cukrowniach zagranicznych (Czechy, Białoruś, Ukraina, Rosja, Mołdawia, Iran, Turcja).

Ponadto nasze urządzenia i systemy automatyki pracują w przemysłach: wapienniczym, produkcji materiałów budowlanych, papierniczym, tworzyw sztucznych, chemicznym, drukarskim, mleczarskim, spirytusowym, owocowo-warzywnym, tłuszczowym, ziemniaczanym, świecarskim, materiałów opatrunkowych, w elektrowniach, kotłowniach i energetyce cieplnej, w maszynach dźwigowych oraz w pompowniach i oczyszczalniach.

Firma WRZOSEL jest także autoryzowanym partnerem i regionalnym przedstawicielem firmy ABB (od 1997r.) szczególnie w zakresie zastosowań przemienników częstotliwości i silników elektrycznych oraz partnerem handlowym z autoryzowanym serwisem firmy Danfoss (od 2003r.).

  

Mapa Google:  Siedziba WRZOSEL