Napęd wieńca dyfuzora wieżowego

Producent: WRZOSEL

Układ napędowy wieńca wieży dyfuzyjnej budowany jest w oparciu o przemienniki częstotliwości serii ACS880 z wykorzystaniem sterownika SIMATIC serii S7-1500 realizującego funkcje sterownicze oraz technologiczne. Przetwornice ACS są połączone z CPU za pośrednictwem magistrali ProfiNET, co daje duże możliwości diagnostyki oraz komfort obsługi układu. Na wyposażeniu rozdzielnicy napędowej znajduje się dodatkowa przetwornica rezerwowa, która może w pełni zastąpić każdą z podstawowych przetwornic. Dodatkowo na elewacji szafy napędowej znajduje się panel operatorski z dostępem do pełnej diagnostyki oraz wszystkich nastaw napędowych.

W maszynowni wieńca umieszczana jest kaseta sterowania lokalnego wyposażona w drugi panel operatorski z możliwością sterowania oraz dostępem do diagnostyki napędów i czujników z obiektu. Program napędowy uwzględnia odczyt stanu czujników z wieńca napędowego oraz obsługę sygnalizacji uprzedzeniowej i wyłączników awaryjnych wieży.

W pracy automatycznej algorytm sterowania wykorzystuje tryb kontroli momentu napędowego.

Dodatkowo każda rozdzielnica, na czas pierwszej kampanii, jest wyposażona w zdalny dostęp serwisowy.

Zespoły napędowe montowane są w rozdzielnicach RITTAL serii VX25 wyposażonych w wentylację dachową oraz LED-owe oświetlenie serwisowe pól napędowych.

Ilość przemienników montowanych w rozdzielnicy napędowej wynika z typu, wielkości i ilości silników instalowanych na dyfuzorze.

Przykładowe rozwiązania dla dyfuzorów firmy CORDONNIER to:

  • wieża dyfuzyjna - przerób nominalny   8 000 t/d  - 5 x 50kW
  • wieża dyfuzyjna - przerób nominalny 10 000 t/d  - 6 x 50kW
  • wieża dyfuzyjna - przerób nominalny 12 000 t/d  - 8 x 45kW

 Wstecz